Konferencja

Technologia informatyczna motorem biznesu produkcyjnego – nowe trendy oczyma praktyków

Termin: 9 października 2014 r.

Miejsce: KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny.

 

Podstawowym celem konferencji jest przybliżenie znaczenia technologii informatycznej w biznesie produkcyjnym.

Konferencja ta adresowana jest w głównej mierze do firm z branży produkcyjnej oraz automotive. Obejmować ona będzie takie zagadnienia, jak: proces + technologia czynnikiem sukcesu produkcji, nowoczesne rozwiązania IT wspierające produkcje, jak zwiększać produktywność – poznaj doświadczenia praktyków.

A dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

  • Zostaną przedstawione studia przypadków, przykłady realizacji wnoszących dużą wartość w przedsiębiorstwach na polskim rynku
  • Dowiesz się, jak postrzegają technologię IT i potencjał, który ona wnosi doświadczeni menedżerowie branży produkcyjnej
  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę od ludzi, którzy już zainwestowali w technologię IT, przenosząc swoje firmy na kolejny poziom procesów automatyzacji

Warunki uczestnictwa

Udział w konferencji jest bezpłatny. Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc. Zgłoszenia prosimy dokonywać za pośrednictwem formularza znajdującego się na dole strony.

Program konferencji

9:00-9:30 Rejestracja
9:30-9:35 Powitanie
9:35-10:00 Efektywna obsługa procesu zakupów i sprzedaży – Od oferty do fakturowania w kilku prostych krokach z uwzględnieniem umów ramowych, cen specjalnych, numerów partii lub numerów seryjnych. (Andrzej Pawlak, LPE at SAP)
10:00-10:30 Pełna kontrola nad procesem produkcji – Definicje zasobów, operacji, marszrut, drzew produktów, koproduktów i odpadów wraz z analizą kosztową. Uruchomienie zlecenia produkcyjnego, jego zaplanowanie, przeplanowanie z uwzględnieniem dostępnych mocy produkcyjnych, wydanie surowców i półproduktów, przyjęcie wyrobu gotowego, przeprowadzenie testu kontroli jakości, przyjęcie reklamacji i śledzenie partii. (Hubert Bauza, Dyrektor działu wdrożeń CompuTec SA)
10:30-10:45 Nowoczesna analiza danych  – innowacje możliwe dzięki technologii „baz danych w pamięci” pod kątem zarządzania sprzedażą, produkcją, kosztami, itd. Wykorzystanie niezrównanej wydajności „baz danych w pamięci” do usprawnienia pracy użytkowników poprzez kokpity, KPI, zaawansowane wykresy, osadzoną analitykę, wyszukiwanie, planowanie przepływów środków pieniężnych, przeplanowanie dostaw, analizy w Excel i SAP Lumira. (Łukasz Chomin, CEO CompuTec SA)
10:45-11:00 Przerwa kawowa
11:00-11:30 Case 1: Zwiększanie przewagi konkurencyjnej z wykorzystaniem bazy danych w pamięci SAP HANA na przykładzie wdrożenia w MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o. (Adam Bernatowicz, Dyrektor ds. rozwoju sieci, procesów i zarządzania zamówieniami MAN Truck & Bus Polska)
11:30-12:00 Case 2: Praktyczne podejście do planowania, zarządzania i raportowania produkcji z wykorzystaniem rozwiązania SAP Business One & CompuTec ProcessForce (Przemysław Janczewski, Administrator systemu ERP, Copal Sp. z o.o.)
12:00-12:30 Case 3: Codzienne zarządzanie procesem produkcyjnym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych (Krzysztof Jarzyna, Plant Manager Pearl Stream)
12:30-12:45 Case 4: Skuteczne zarządzanie projektami, czyli jak szybko budować wartość w przedsiębiorstwie  (Łukasz Neuman, CEO GoTechnologies)
12:45-13:00 Zakończenie konferencji

Prelegenci

Hubert Bauza – Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Obecnie dyrektor działu wdrożeń CompuTec S.A. Posiada bogate doświadczenie w realizacji kompleksowych projektów wdrożeniowych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w procesach produkcyjnych wspieranych przez obszary logistyki i gospodarki magazynowej

Adam Bernatowicz – doświadczony manager z branży samochodowej obecnie odpowiedzialny za rozwój sieci, szkolenia techniczne, zarządzanie jakością, zarządzanie inwestycjami w MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o., gdzie piastuje stanowisko dyrektora ds. rozwoju sieci, procesów i zarządzania zamówieniami. Pracował również w takich firmach jak: Toyota Motor Poland oraz JBR Rogowiec.

Łukasz Chomin – absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz ICAN Institute (Management 2008). Od 15 lat Prezes Zarządu firmy CompuTec S.A., najbardziej utytułowanego partnera SAP w regionie Środkowej i Wschodniej Europy. Firma CompuTec jest również dostawcą rozszerzenia dla SAP Business One w zakresie produkcji CompuTec ProcessForce, które zostało nagrodzone przez SAP w 2011 roku jako najlepsze nowe rozwiązanie branżowe oraz w 2014 roku jako najbardziej innowacyjne rozwiązanie na świecie.

Krzysztof Jarzyna – doświadczony i biznesowo zorientowany Plant Manager z praktyczną znajomością zasad logistyki, produkcji i sprzedaży, reprezentujący styl zarządzania oparty na najlepszych praktykach. Doświadczenie zdobył w takich firmach jak Pearl Stream S.A. czy AceRico Poland Sp. z o.o.

Łukasz Neuman – Partner Zarządzający w GoTechnologies, absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Uzyskał tytuł MBA na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (Franklin University Ohio). Od 2001 do 2014 zawodowo związany z Grupą Kapitałową KRUK SA. Zrealizował blisko 200 projektów. W latach 2005-2007 wiceprezes Stowarzyszenia Managerów Call Center. W 2010 roku zdobył dla KRUK’a tytuł Lidera Informatyki. Zdobywca tytułu CIO Roku 2011.

Andrzej Pawlak – absolwent Studium Nauk Podstawowych na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Od 2005 roku zawodowo związany z SAP. Obecnie jako Channel Enablement & Solution Expert odpowiedzialny za SAP Business One w Polsce.

Przemysław Janczewski – Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Od 2006 roku zajmuje się praktyczną stroną planowania, zarządzania i raportowania produkcji. Doświadczenie w tym zakresie zdobywał w Philips Electronics. Obecnie odpowiada za utrzymanie i rozwój systemu SAP Business One & CompuTec ProcessForce w firmie Copal.