Startup’y i edukacja

Pomagamy początkującym przedsiębiorcom tworzyć ich własne biznesy wykorzystując do tego potencjał, jaki tkwi w technologii. Korzystając z naszej wiedzy oraz doświadczenia napędzamy rozwój takich biznesów, przekładamy pomysły na produkty, systemy ze szczególnym uwzględnieniem kanału sprzedażowego.

Angażujemy się do współpracy z inkubatorami przedsiębiorczości, pomagamy uzyskać finansowanie na rozwój nowych biznesów, nawiązujemy relacje między firmami a partnerami biznesowymi, dostawcami usług i produktów teleinformatycznych, dzielimy się najlepszymi praktykami wykorzystując najoptymalniejsze rozwiązania.

GoTechnologies jest partnerem międzynarodowego programu naukowego ENGINEEuropean research Centre of Network intelliGence for INnovation Enhancement (Europejskie Centrum Badawcze Inteligencji Sieciowej Wspierające Innowacje) jest projektem w ramach Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej, podprogram Możliwości (Capacities), typ finansowania Akcje koordynacyjne i wspierające (Coordination and support actions), temat Potencjał badawczy (REGPOT: Research Potential). Projekt jest realizowany przez Politechnikę Wrocławską, która jest jednocześnie koordynatorem i jedynym beneficjentem w projekcie. Łukasz Neuman jest z kolei członkiem Międzynarodowego Komitetu Doradczego projektu ENGINE.

Projekt został uzyskany w ramach konkursu FP7-REGPOT-2012-2013-1, którego celem jest budowanie Europejskich centrów badawczych specjalizujących się w wybranych dziedzinach nauki.

Projekt rozpoczął się od 01.06.2013 i będzie trwał 42 miesiące czyli do 30.11.2016. Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału badawczego Centrum ENGINE składającego się grupy naukowców będących pracownikami Politechniki Wrocławskiej, poprzez wymianę wiedzy z najlepszymi naukowcami z Europy, ulepszanie i tworzenie nowych laboratoriów badawczych, inicjowanie zaawansowanych i innowacyjnych badań związanych z inteligencją sieciową oraz wdrażanie nowych rozwiązań w przemyśle ze szczególnym uwzględnieniem MŚP. Końcowy efekt to Centrum które jest  motorem inicjującym i wpierającym współpracę pomiędzy naukowcami z różnych europejskich instytucji, przedsiębiorcami i instytucjami rządowymi.

Wykładamy na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Łazarskiego, Uniwersytecie EkonomicznymAkademii Koźmińskiego i Wyższej Szkole Bankowej Prowadzimy zajęcia z jak wykorzystać IT i Project Management do sukcesów w eCommerce. Przedstawiamy praktyczne aspekty systemów informatycznych oraz jak można wykorzystać ich potencjał w sprzedaży online. Pokazujemy jak systemy IT pomagają sprzedawać w takich kanałach dystrybucji jak eCommerce, Retail i Call Center. Opowiadamy o podstawowych błędach, jakie popełnia się przy projektach eCommerce i przedstawiamy receptę na udane projekty.

Wspólnie ze specjalistami z takich firm jak: Divante, GoTechnologies, Brand24, Nokaut, Trusted Shops, RR Donnelley, Artefakt i innych nagraliśmy krótki kurs wideo poświęcony tematyce eCommerce. Wspólnie z Divante i zaprzyjaźnionymi osobami napisaliśmy książkę „Technologia w eCommerce”. Książka ta powstaje przy współudziale internautów i jest przeznaczona dla programistów, team leaderów, menedżerów i menedżerów IT wdrażających i odpowiedzialnych za utrzymanie sklepów i platform sprzedażowych. W książce wypowiadają się doświadczeni praktycy eCommerce. Do współpracy zaproszono także uznanych specjalistów – dyrektorów IT oraz niezależnych konsultantów, którzy w swojej karierze zajmowali się w wdrożeniami, audytami oraz utrzymaniem produkcyjnym zaawansowanych sklepów internetowych.

Książka porusza tematy takie jak:

  • w jaki sposób zintegrować się z systemami ERP, stworzyć szynę wymiany danych oraz umiejscowić system w obecnym środowisku informatycznym,
  • jak poradzić sobie ze skalowalnością – dużym obciążeniem i jakich narzędzi użyć,
  • jak zapewnić bezpieczeństwo danych, zgodność z GIODO, jak stworzyć i przestrzegać procedur w zespole wdrożeniowym,
  • jak dbać o jakość projektów – od etapu analitycznego po wdrożenie i utrzymanie,
  • jak zapewnić wysoką dostępność aplikacji, SLA oraz wydajny hosting i wirtualizację.

Więcej o książce: http://technologia.divante.pl/ Wspieramy Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Współpraca z Inkubatorem Przedsiębiorczości polega na wspieraniu mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób chcących założyć działalność gospodarczą szczególnie w rejonie dolnego Śląska.

Zakres współpracy z GoTechnologies:

  • Analiza pomysłów
  • Tworzenie strategii dla nowych startupów
  • Pozyskiwanie kapitału od Venture Capitals i Private Equity
  • Wspieranie talentów
  • Dostarczanie technologii

 

konferencja-systemy-it-w-produkcji

Szkolenia, warsztaty, konferencje

Uczestniczymy i współtworzymy ciekawe konferencje IT i eCommerce zarówno w Polsce jak i na Świecie. Wykładamy na uczelniach wyższych oraz prowadzimy szkolenia dla zespołów IT i eCommerce dla dojrzałych i rozwijających się spółek. Prowadzimy także szkolenia specjalistyczne m.in. z technologii Microsoft potwierdzone licznymi referencjami.

Nasze ostatnie konferencje:

Nasze prezentacje

Nasze prezentacje dotyczące eCommerce, IT i zarządzania projektami znajdziecie na naszych kanałach na youtube, slideshare czy facebooku. Zapraszamy do korzystania i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Nasze startupy

Wspieramy wiedzą i doświadczeniem oraz inwestujemy w startupy na etapie Seed. Przykładem jest onlineowy Sklep Ziołowy Herbal Leaf (Ziołowy listek) produkujący i sprzedający produkty ziołowe klasy premium.

Naszym celem jest promowanie zdrowego trybu życia, szukanie alternatyw dla syntetycznych suplementów diety, poznawanie i promocja tradycyjnych metod leczenia codziennych dolegliwości za pomocą ziół. Kieruje nami wiara w naturalną moc ziół, którą staramy się potwierdzać zdobytą fachową wiedzą i umiejętnościami.

Linki Herballeaf Polska:

Sklep ziołowy, zioła na dolegliwości

Zioła, medycyna alternatywna, dolegliwości, zdrowie – ziołowy blog

Linki Herballeaf Europa:

Herbal Shop